Перша в Україні
методика діагностики
розвитку для раннього віку!
MPR (Merrill-Palmer — Revised) — це всесвітньо відомі Шкали розвитку, які забезпечують ґрунтовне оцінювання п’яти основних сфер з метою раннього виявлення затримок розвитку та труднощів у навчанні. Методика слідує за природним прогресом діяльності дітей від 1 місяця до 6,5 років і особливо корисна для оцінки дітей, народжених недоношеними. MPR — це ключ до розуміння розвитку дитини.
Правовласники: Stoelting, США
Рік видання: 2004
Автори: Gale H. Roid, Ph. D. and Jackie L. Sampers, Ph. D
Респонденти: немовлята та діти з підозрою на затримку розвитку і труднощами навчання
Вік: від 1 місяця до 6,5 років
Тривалість проведення: 40–60 хвилин з дитиною та 20–30 хвилин заповнення батьківського онлайн опитувальника
Стартовий комплект тесту MPR: набір стимульних матеріалів, керівництво та інша друкована продукція, кабінет на платформі «СТАРТ», онлайн тестування для проведення 20-ти діагностик, навчальний відео курс
Вартість стартового комплекту: 3 600 $
Застосування MPR
Виявляйте та підтримуйте потенціал дитини з MPR!
Сфери, які оцінюються в MPR:
- Когнітивна (вербальне та невербальне мислення, пам’ять, зорова моторика та швидкість обробки)
- Моторна (дрібна та велика моторика)
- Розвиток мови/комунікації (рецептивне та експресивне мовлення)
- Соціально-емоційна
- Навички самообслуговування/адаптивної поведінки
MPR вирішує п’ять основних потреб оцінювання:
- Раннє виявлення затримки розвитку
- Чутлива до змін оцінка недоношених дітей
- Вимірювання поступового покращення розвитку
- Надійне та дійсне оцінювання розвитку дітей з обмеженими можливостями експресивної мови
- Комплексна оцінка для розробки індивідуальних планів втручання
Рекомендоване використання MPR:
- Оцінка розвитку всіх п’яти сфер та загального когнітивного функціонування
- Діагностика немовлят і дітей, які були направлені для оцінки можливої затримки психомоторного розвитку та когнітивних порушень
- Оцінка дітей з вадами слуху/глухотою, аутизмом або іншими порушеннями з обмеженими навичками мовлення
- Повторна оцінка дітей, у яких раніше діагностовано порушення розвитку
Діагностика проводиться у два етапи:
- Онлайн опитування батьків/опікунів
- Безпосереднє проведення тестування, використовуючи стимульні матеріали з набору: взаємодія фахівця та дитини
Набір методики MPR виготовлений з якісних та безпечних матеріалів. Завдання містять прості, швидкі, стандартизовані інструкції та є незалежними від відмінностей у різних культурах.
Переваги MPR
- Вимірювання невеликих покращень у розвитку: MPR надає показники, чутливі до невеликих покращень у функціонуванні — бали зростання. Завдяки цим показникам можна оцінити розвиток в динаміці, а фахівці отримують докази поліпшення стану після проведеної інтервенції (повторне тестування). Також представлені коефіцієнти складності кожного з питань.
- Оцінка передчасно народжених: MPR задовольняє критичну потребу у вдосконаленні сучасних методів оцінювання когнітивних процесів у немовлят та методів коригування показників для передчасних пологів, з метою підвищення чутливості та специфічності у виявленні затримок розвитку недоношених немовлят.
- Вікові рівні: Точки старту допомагають «адаптувати» оцінювання до справжніх можливостей розвитку дитини, щоб можна було досягти більш точного вимірювання, а також спрощують саму процедуру тестування та її тривалість, виключаючи необхідність проводити дитині завдання, що є для неї надто легкими.
- Цікаві матеріали: Асортимент відповідних віку «ігор» та іграшок, представлених на кожному віковому рівні, підтримує інтерес дитини протягом усього тестування. Діагностика виглядає як серія ігор і дітям зазвичай подобається їх сенс.
- Комплексний підхід: MPR охоплює оцінку п’яти важливих сфер розвитку, що сприяє до розроблення терапевтичного плану для дитини та її родини. MPR пропонує повний набір балів розвитку, додаткових та діагностичних інструментів вимірювання, бланків оцінювання поведінки та анкет для батьків, щоб надати інформацію для створення сімейного плану терапевтичного втручання. Також результати MPR можуть використовувати спеціалісти іншого профілю для планування втручань (наприклад, ерготерапевти, логопеди, спеціалісти з порушень мовлення, корекційні педагоги, фізіотерапевти).
- Інформація надходить з двох джерел: Це комплексне оцінювання, що передбачає не тільки власне проведення діагностики з дитиною, а і отримання важливої інформації шляхом опитування батьків/опікунів, що спостерігають за дитиною у повсякденному житті та зможуть краще розказати про її взаємодію з оточуючими та навколишнім середовищем.
- Затверджено МОЗ України: MPR входить до переліку валідних методів психологічної діагностики, які можуть використовуватися для проведення психологічної діагностики та оцінки якості психологічної допомоги (Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 13 грудня 2023 року № 2118). Також MPR входить до переліку інструментів уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації «Розлади аутистичного спектра (розлади загального розвитку)», як інструментарій для оцінки когнітивного функціонування та шкільних навичок (Додаток 5).
Унікальні переваги української версії
MPR на платформі «СТАРТ» від UA-Test діджіталізовано та адаптовано до потреб українських спеціалістів сфери психічного здоров’я:
- Точність та швидкість: Завдяки автоматизованій системі обробки результатів, всі графіки та шкали будуються згідно нормативних даних, що мінімізує фактор людської помилки та дозволяє швидко отримати готові результати у вигляді зручного електронного звіту.
- Широкий збір анамнестичних даних: Завдяки ґрунтовній та зрозумілій анкеті, що надається батькам/опікунам до заповнення на початку онлайн опитувальника фахівець може отримати цінну інформацію щодо дитини, не витрачаючи окремий час на сесію з батьками. В свою чергу опікуни зможуть в спокійній атмосфері, без поспіху згадати усі факти та надати максимально повну інформацію.
- Зручний опитувальник: Посилання на платформі формується в один клік, надсилати його батькам/опікунам можна поштою, або у будь-якому месенджері. Заповнення можливе з будь-якого гаджету, а відповіді зберігаються навіть при нестабільному підключенні до інтернету.
- Автоматизовано процес коригування віку: Фахівцю більше не потрібно самостійно вираховувати скоригований вік, якщо відомо, що дитина народилась недоношеною.
- Автоматизовано процес побудови Графіку балів зростання: Фахівець за лічені секунди отримує автоматично побудований Графік балів зростання для детального аналізу.
- Надійне та безпечне зберігання даних та швидкий доступ до них: Система «СТАРТ» передбачає закритий та безпечний доступ до вашого електронного кабінету. В той же час нелімітована кількість отриманих звітів та необмежений термін зберігання дозволяє отримати архівну інформацію за лічені секунди.
- Можливість електронного документування: MPR на платформі «СТАРТ» може бути інтегрований з електронними медичними системами, що дозволяє легко зберігати, аналізувати та обмінюватися даними пацієнтів.
- Навчальний курс при придбанні методики: На платформі разом з корисними матеріалами доступний навчальний відео курс з основ використання MPR у власній практиці. До нього завжди можна повертатись у разі питань, доступ залишається постійно. І це все на одній платформі.
Заявка на предзамовлення
Основними користувачами MPR будуть досвідчені психологи, експерти з дитячої діагностики, клінічні психологи, дитячі психологи, дефектологи.
Передова методика діагностики розвитку для малюків вже зараз доступна в Україні! Приєднуйтесь до ком’юніті фахівців, які у своїй практиці використовують сучасні методики. Разом ми робимо психодіагностику в Україні кращою!